top of page

Bahattin Subaşı

      1955’te Erzurum’da dünyaya geldi.Babasının asker olması nedeniyle ilk,orta ve lise tahsilini farklı illerde yaptı.Bursa Eğitim Enstitüsü Resim-Grafik öğretmenliği bölümünü bitirdi.Sakarya Arifiye Öğretmen Lisesinde göreve başladı.Farklı okullarda öğretmenlik ve idarecilik yaptıktan sonra 1994’te Sakarya Üniversitesi’nde öğretim görevlisi oldu.

     

      MYO bünyesinde Seramik bölümünün kuruluşunda bulundu ve program başkanlığı görevini üstlendi.2000-2001 öğretim yılında Çözüm Dershanesini kurdu.2006 yılında emekli olarak Sakarya Çözüm Dergisi Dershanesi’nin kurucu müdürü oldu.

     

      2013-2014 ‘te Sakarya’nın ilk ve tek butik ortaokulu olan Şafak Koleji’ni kurdu.Halen kurucu müdür olarak görev yapmaktadır.

Kurucu Müdür

Nadide Subaşı

     1957 yılında Trabzon-Sürmene’de doğdu.İlk,orta ve lise tahsilini Ankara’da tamamladı.Atatürk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi.1979’da Bahattin SUBAŞI ile evlenerek Sakarya’ya geldi.

     Sakarya Atatürk Lisesi’nde öğretmenlik ve idarecilik yaptıktan sonra 2000’de emekli olup Çözüm Dershanesi’ni kurdu.2013’te eşi Bahattin SUBAŞI ve kızı Günçe SUBAŞI ile Şafak Koleji’ni kurdu.Halen kurucu rehber öğretmen olarak devam etmektedir.

Kurucu

Günçe Subaşı

      1984’te Sakarya’da doğdu.İlk,orta ve lise hayatını Sakarya’da tamamladı.Ardından Sakarya Üniversitesi Matematik bölümünü kazandı.

 

      İlk görevine Çözüm Dershanesi’nde matematik öğretmenliği yaparak başladı.2013 tarihine kadar dershanecilik yapan SUBAŞI,2013-2014 ‘te ailesiyle birlikte Şafak Koleji’ni kurdu.

 

      Halen Şafak Koleji’nde eğitim koordinatörü,matematik ve akıl oyunları öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

Kurucu - Eğitim Koordinatörü

bottom of page